All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
Casting Aluminum Parts Die Cast Tooling Starter Motor Housing Automatic Demoulding
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
A380 A360 Die Casting Aluminum Alloys Automotive Components
| Name: | Die Casting Aluminum Alloys |
|---|---|
| Application: | Automotive Components |
| Material: | A380 A360 |
Custom Service Permanent Mold Casting A356 Gravity Casting Aluminum Alloy Gravity Castings
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
OEM Tractor Transmission Box Metal Casting Molds Customized Size
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Size: | Customized |
OEM Aluminum Metal Mould Casting Gravity Casting for Auto Parts
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
EPS Mold Material Car Die Cast Aluminum Tooling Corrosion Resistance
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Fine Finish Die Cast Aluminum Tooling With Accuracy And Stability Dimensional
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Demoulding: | Automatic |
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Industrial Die Cast Aluminum Tooling High Accurate Mold Size Easily Assembled
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |

