All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
A413 Aluminium Gravity Casting A356 Cast Aluminum Engine Block
| Product Name: | Aluminium Gravity Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Product Material: | Aluminium |
Adc12 A380 Reusable Casting Aluminum In Steel Molds Low Pressure
| Product Name: | Casting Aluminum In Steel Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
CNC Auto Lathe Die Casting Aluminum Mold 0.005~0.1mm Tolerance
| Product Name: | Die Casting Aluminum Mold |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Die Cast Aluminum Alloys Cylinder Head For Chevy Ford Jeep
| Product Name: | Aluminum Alloys Cylinder Head |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloys |
| Application: | Chevy Ford Jeep |
Low Pressure Permanent Mold Casting Aluminum Clutch
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Material: | Aluminium |
Die Cast Aluminum Alloys Increase H Dual Drive Front And Rear Housing
| Product Name: | H Dual Drive Front And Rear Housing |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloys |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Tensile Strength A380 Die Cast Aluminum Alloys
| Product Name: | Die Cast Aluminum Alloys |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
A356 Permanent Mold Casting Aluminum CT4-CT6 Tolerance
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Auto Parts EN-AC 46100 EN-AC 46000 Cylinder Head Mold Die Cast Aluminum Alloys
| Product Name: | Die Cast Aluminum Alloys |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Application: | Car |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |

