All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
A413 ZL101 Aluminum Gravity Die Casting Auto Parts Sand Casting
| Product Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mold Material: | Sand Mold |
High Performance Die Cast Aluminum Tooling Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
OEM New Energy Motor Housing Die Casting Aluminum Mold Low Pressure
| Product Name: | New Energy Motor Housing |
|---|---|
| Type: | Low Pressure Casting |
| Feature: | High Precision |
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
High Pressure Permanent Mold Services Metal Foundry Aluminum Oem Customized Multi Cavity Die Cast Aluminum Custom Par
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Durable Die Cast Aluminum Tooling Customized Mold Aluminum Machinery Equipment Housing Parts
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Motor Housing Permanent Mold Casting Aluminum For Auto Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Astm A356 B390 Aluminum Sand Casting Process Small Aluminum Parts
| Product Name: | Aluminum Sand Casting Process |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |

