All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
Aluminum Alloys Lost Foam Casting For Motor Pump Parts
| Product Name: | Lost Foam Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium Alloy |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Al6063 Cold Chamber Die Casting Spare Parts
| Product Name: | Cold Chamber Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium Al6063 |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Custom Aluminum Die Casting Parts Permanent Mold Casting Services
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
CNC Lathe Machining ADC12 Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | ADC12 Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM Services Custom Aluminum Alloy Die Casting Parts Mold For Motorcycle Auto Casting
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
OEM Custom Metal Aluminum Die Casting Low Pressure Casting Mold Factory
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
Metal High Precision Mold , Die Cast Aluminum Tooling Easily Assembled
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Car Die Cast Aluminum Tooling Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |

