All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure aluminum alloy die casting ] match 196 Products.
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Cylinder Block Aluminium Low Pressure Die Casting Agricultural Machinery Parts
| Product Name: | A380 Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Aluminum Die Casting Mold Housing Parts Low Pressure Custom Fast Delivery
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Rotor LKM FUTA Aluminium Die Casting Mould Products Customized
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Base: | LKM FUTA |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Customized Size Sandblasting Aluminum Alloy Casting For Automobile
| Inspection: | 100% Inspection |
|---|---|
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Custom Made Pressure Die Casting Mould A360 , Adc12 Aluminium
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Light,Industrial,furniture |
Custom Made Auto Aluminum Alloy Casting Parts Die Casting Processing Vehicle Products
| Product Name: | Aluminum Four Cylinder Block |
|---|---|
| Application: | Gears Pistons Parts |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
ACD10 Pressure Die Casting Mould Lighting Componets Moto Accessoies
| Product Name: | ACD10 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Industrial,furniture |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Aluminium Die Casting Of Car /Auto Spare/Motor/Pump/Engine Parts
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |

