All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure aluminum alloy die casting ] match 196 Products.
Foundry Low Pressure Aluminum Casting Electric Drive Motor Housing
| Product Name: | Foundry Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Electric Drive Motor Housing |
Low Pressure Large Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Large Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Pressure: | Low Pressure |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Injection IATF 16949 Low Pressure Aluminum Casting
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Aluminum Alloy Die Casting Mold , Metal Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Cylinder Head Low Pressure Aluminum Casting LPDC Die Casting
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Motor Housing Mold Die Cast Aluminum Alloys Low Pressure
| Product Name: | Motor Housing Mold |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Lost Foam Aluminum Alloy Casting Process Low Pressure And Gravity Casting Process
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Cases, Cartons, Pallets, Etc. |
| Size: | Customized |
CNC Machining ZL104 Aluminum Pressure Die Casting Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 Material |
| Demoulding: | Automatic |

