All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds anti corrosion ] match 200 Products.
Professional Custom Die Casting Services Aluminum Die Casting Mould Metal Mold Die Casting Auto Parts Metal Parts
| Name: | Plastic Injection Mold |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Car Aluminium Gravity Die Casting Low Failure Rate For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Car Die Cast Aluminum Tooling Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Customized Permanent Mold Casting Aluminum ADC-1 ADC-12 Material
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Precision ADC12 A390 Permanent Mold Casting Aluminum Motor Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting Aluminum |
|---|---|
| Type: | Motor Parts |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Hardware Aluminium Gravity Die Casting For Automobile Parts ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling High Operating Temperatures
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |

