All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds anti corrosion ] match 200 Products.
Injection Mould Tooling Aluminium Die Casting Moding CNC Service Plastic Molding
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Custom A356 Aluminum Alloy Casting Surface Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Tolerance CT4 Yl102 Aluminum Alloy Casting Low Pressure Aluminum Casting
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance CT4 |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Auto Spare Parts Custom Die Cast Aluminum Part
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Smooth Surface Finish Aluminum Multi Cavity Mold Die Casting Spare Parts
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Car Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Hardware Aluminium Auto Parts Mould For Automobile Parts ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Reliable Hardware Auto Parts Mould Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Heat Treatment Auto Parts Mould Motorcycle Rear Fork
| Name: | Motorcycle Rear Fork |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

