All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ lost foam casting molds anti corrosion ] match 200 Products.
Easily Assembled Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
OEM Factory Die Casting Service High Precision Pressure Casting Parts Aluminum Die Casting Tooling
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
A356.0 ZL101 Die Casting Tool Design Vehicle Agriculture Machine Parts
| Product Name: | Die Casting Tool Design |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Globe Valve Aluminium EPS Foam Mould EPS Material ISO 9000 Heat Treatment
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
Aluminium High Precision Mold EPS Material ISO 9000 Heat Treatment
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
Reducer Shell Pressure Die Casting Mould Heat Treatment
| Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium A380 |
| Product: | Reducer Shell |
Hardware Car Aluminum Alloy Casting Sand Mold Material Long Life Using
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Application: | Hardware, Car |
| Demoulding: | Automatic |
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting for Machinery Part
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
auto parts A360 5052 Aluminium Pressure Die Casting Eps Mould
| Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Certification: | ISO, ISO 9000 |

