All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ automobiles lost foam mould ] match 182 Products.
Oem Pressure Die Casting Mould Engine Components Transmission Cases
| Product Name: | OEM Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 ADC10 |
| Usage: | Engine Components Transmission Cases |
Custom Aluminium Die Casting Mould New Energy Motor Housing
| Product Name: | Custom Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Type: | New Energy Motor Housing |
| Using Hardness: | >HRC45 |
OEM ADC12 A380 Low Pressure Die Casting Mould Military Box
| Product Name: | ADC12 A380 Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
3d Printing Custom Sand Casting Mould Solutions for Manufacturing
| Product Name: | Sand Molded Casting |
|---|---|
| Application: | Hardware, Car |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Sand Casting Moulds for Automotive & Hardware
| Product Name: | Sand Molded Casting |
|---|---|
| Application: | Hardware, Car |
| Demoulding: | Automatic |
Car Parts Aluminum Alloy Casting For Automobile Industry Rugged Design
| Name: | Aluminum Alloy Castings |
|---|---|
| Application: | Car |
| Material: | Aluminum Alloy |
Hardware Aluminium Auto Parts Mould For Automobile Parts ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Lpdc Pressure Die Casting Mould For Automobile Parts
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 Material |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Hardware Permanent Mold Casting Aluminum For Automobile Parts ISO 9001
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Easily Assembled Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |

