All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ automobiles lost foam mould ] match 182 Products.
CNC Machining Aluminium Die Casting Mold Automobile Spare Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Heat Treatment Low Pressure Casting Cylinder Block Automobile parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Car Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Performance Aluminum Auto Parts Mould Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Reliable Hardware Auto Parts Mould Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Performance Aluminum Auto Parts Mould Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Reliable Die Casting Auto Parts Mould Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Industry Aluminium Die Casting Mould Sub Frame Longitudinal Beam
| Name: | Sub Frame Longitudinal Beam |
|---|---|
| Product Material: | Yl102 |
| Service: | OEM ODM Customised |
Aluminium Pressure Die Casting Mould Planetary Gear Rear Housing
| Product Name: | Planetary Gear Rear Housing |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Gear Rear Housing |

