All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium material die casting ] match 936 Products.
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
HRC45 Aluminium Gravity Die Casting For Industrial Furniture
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Industrial,furniture |
Foundry A356 A319 Aluminium Gravity Die Casting Parts As Drawing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
OEM ODM Aluminium Gravity Die Casting Tempering Annealing Heat Treatment
| Product Name: | ODM Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| OEM ODM: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
High Precision NAK80 H13 Aluminium Gravity Die Casting Products
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Advantages: | Better Casting Tensile Strength;higher Production |
| Size: | Customized |
GB15115-94 Lm25 Aluminium Alloy Die Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Machining: | CNC Machining |
| Demoulding: | Automatic |
Custom A365 Aluminium Gravity Die Casting Construction Parts Marine Hardware
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Foundry Adc12 Aluminium Gravity Die Casting Molds 4mm Wall Thickness
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |

