All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium material die casting ] match 936 Products.
HRC45 ZL104 Aluminium Pressure Die Casting Mould Fine Finish
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ZL104 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Metal Parts A380 Aluminium Die Casting Products Car Auto Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Electric Plating Al6061 Aluminium Die Casting Mould Components
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould Components |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Metal Color: | Black Metal |
Cylinder Block Aluminium Low Pressure Die Casting Agricultural Machinery Parts
| Product Name: | A380 Die Cast Aluminum |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Precision Custom Metal Die Casting Service Aluminium Stainless Steel Zinc Alloy Moulds For Die Casting Parts
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(if Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
Yl102 Die Casting Aluminium Alloys CNC Machining Heat Treatment
| Product Name: | Yl102 Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Product Material: | Yl102 |
| Demoulding: | Automatic |
Adc3 A380 Low Pressure Die Casting Aluminum Products Anodize
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Cold Core Box Aluminium Pressure Die Casting Mould Heat Treatment Surface
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Shaping Mode: | Die Casting |

