All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium material die casting ] match 936 Products.
Adc12 A357 Astm B108 A380 Aluminium Alloy Die Casting Marine Parts
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Adc12 A357 Astm B108 A380 |
| Application: | Metal Hardware, Car |
Aluminium Pressure Die Casting Mould Main Body Cold Core Box
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium A380 |
| Product: | Main Body Cold Core Box |
Customized Surface Finish Aluminium Pressure Die Casting Engine Blocks
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Engine Blocks |
auto parts A360 5052 Aluminium Pressure Die Casting Eps Mould
| Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
High Precision Mould Manufacturer Making Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Design Software: | CAD |
| Drawing Format: | 3D.STP. STEP . IGS . PRT |
Factory Die Cast Mold Gravity Die Casting Mold Aluminium Mould Die Casting Mold
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
H13 Aluminium Pressure Die Casting Products STEP IGS Drawing
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Pressure Die Casting Mould Planetary Gear Rear Housing
| Product Name: | Planetary Gear Rear Housing |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Gear Rear Housing |
Adc12 A325 Aluminium Gravity Die Casting Automotive Components
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Metal Color: | Black Metal |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |

