All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium material die casting ] match 936 Products.
Low Pressure Tolerance 0.03mm Aluminium Die Casting Products
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | High Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Powder Coating ADC12 Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Service: | OEM ODM Customised |
| Material: | Aluminum ADC12 |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Low Pressure Aluminium Die Casting Mould Industrial Furniture Spare Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | Low Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Cold Runner Aluminium Die Casting Products Auto Light Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | Low Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Pdc Hpdc Aluminium Die Casting Mould Tooling Low Pressure
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould Tooling |
|---|---|
| Feature: | Low Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Heat Treatment Aluminium Die Casting Mold Rear Mount auto parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |

