All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ pressure die casting mould design ] match 376 Products.
ADC10 ADC12 Aluminium Pressure Die Casting Single Cavity
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | ADC10 ADC12 |
LPDC Aluminum Low Pressure Die Casting Bell Housing Mold
| Product Name: | Bell Housing Mold |
|---|---|
| Type: | Aluminum Low Pressure Die Casting |
| Feature: | High Precision |
Adc12 A380 Lpdc Low Pressure Die Casting Aluminum Motor Housing
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Surface: | Powder Coated |
| Demoulding: | Automatic |
Automobile Spare Parts Aluminium Die Casting Mould Multi Cavity
| Mould Type: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Mould Standard: | HASCO, DME |
| Material: | Aluminium Material |
High Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
auto parts A360 5052 Aluminium Pressure Die Casting Eps Mould
| Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
6061 7075 Aluminium Pressure Die Casting Products For Decoration
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Product Material: | 6061 7075 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Auto Parts Aluminium Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |

