All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ pressure die casting mould design ] match 376 Products.
Customized High Precision Aluminum Pressure Die Casting Light Fixture Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Al |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Chrome Plating DME LKM Standard Aluminum Low Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminum High Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Chrome Plating |
Low Pressure Aluminium Die Casting Mould Industrial Furniture Spare Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | Low Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Customized Surface Finish Aluminium Pressure Die Casting Engine Blocks
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Engine Blocks |
Auto Parts al6061 Aluminum Pressure Die Casting Led Light Housing
| Product Name: | Aluminum Pressure Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Al6061,yl102 |
| Customized: | Yes |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Adc3 A380 Low Pressure Die Casting Aluminum Products Anodize
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Pressure Large Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Large Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Pressure: | Low Pressure |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Shot Blast STEP Drawing Aluminium Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |

