All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ pressure die casting mould design ] match 382 Products.
Single Cavity A380 Aluminum Alloy Die Casting Aerospace Components
| Product Name: | Single Cavity Aluminum Alloy Die Casting |
|---|---|
| Material: | A380 A360 ADC12 Material |
| Product Material: | Aluminium |
A360 A356 LPDC Aluminum Low Pressure Die Casting Reducer Rear Housing
| Name: | Reducer Rear Housing |
|---|---|
| Pressure: | LPDC Casting |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Electroplate OEM Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
H13 Aluminium Pressure Die Casting Products STEP IGS Drawing
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Low Pressure Aluminum Molding Permanent Mold Die Casting Mould Factory
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Tractor Clutch Housing Aluminium Die Casting Mould Customized Design
| Product's Design: | Customized As Customers' Drawings Or Samples |
|---|---|
| Product Name: | Tractor Clutch Housing Mould |
| Color: | Customized |
Rugged Design Die Cast Aluminum Tooling
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Precision Aluminum Alloy Auto Car Spare Parts Gravity Die Casting Mould Manufacturer Offering Quality Casting Services
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

