All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem odm aluminum die casting mold ] match 752 Products.
Custom Made Auto Aluminum Alloy Casting Parts Die Casting Processing Vehicle Products
| Product Name: | Aluminum Four Cylinder Block |
|---|---|
| Application: | Gears Pistons Parts |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Precision Aluminum Cast Parts Customizable Logo Motor Metal Alloy Aluminum Die Casting Housing
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Car Die Cast Aluminum Tooling Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Mine Car Bracket Aluminium Die Casting Mould OEM ODM Customised Color
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Service: | OEM ODM Customised |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Maintenance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Car Aluminium Gravity Die Casting Low Failure Rate For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Maintenance Custom Casting Molds , Aluminium Mold Making Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

