All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem odm aluminum die casting mold ] match 746 Products.
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Maintenance Die Cast Aluminum Tooling High Operating Temperatures
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Professional Die Cast Aluminum Tooling High Machining Tolerance High Precision
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Machine Headboard Aluminium Die Casting Mould Customized Color Corrosion Resistance
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
| Service: | OEM ODM Customised |
Low Leakage Raft Reusable Aluminum Casting Molds Good Stiffness For Auto Part
| Service: | OEM ODM Customised |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Auto,Machine Parts,auto Parts Mould |
Bridge Tube Aluminium Die Casting Mould Rugged Design Smooth Surface
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Service: | OEM ODM Customised |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Wave Board Aluminium Die Casting Mould Low Maintenance Easily Assembled
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Easily Assembled
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Fine Finish Aluminium Gravity Die Casting 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |

