All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 889 Products.
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting for Machinery Part
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Metal Foundry Sand Casting Mould for Auto Part Housing,Hot Core Box Mould
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
OEM 4mm Iron Valve And Pump Body Foundry Moulding
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy 5mm Lost Foam Mould Engine Housing
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Automobile Industry 4mm 0.01mm Oem Sand Casting Box
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Cylinder Bolock ODM Sand Casting Mould For Automobile Industry
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |

