All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 895 Products.
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Car Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Multi Cavity Aluminum Casting Mold For Accessories
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Permanent ISO 9001 Low Pressure Aluminum Casting Mold
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Casting Mold |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Light,Industrial,furniture |
Components OEM/ODM Gravity Permanent Mold Casting
| Name: | Gravity Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Application: | Components |
Low Maintenance Custom Casting Molds Aluminium Mold Making Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Car Parts ADC5 ADC10 Aluminum Gravity Die Casting Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car Parts |
Short Run Yl102 Cast Aluminium Die Casting For Auto spare Parts
| Name: | Cast Aluminium Die Casting |
|---|---|
| Product Material: | Yl102 |
| Service: | OEM ODM Customised |
Custom Made Pressure Die Casting Mould A360 , Adc12 Aluminium
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Light,Industrial,furniture |
ADC10 ADC12 A380 Aluminum Metal Casting Molds Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |

