All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 887 Products.
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Fine Finish Aluminium Gravity Die Casting 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Car Aluminium Gravity Die Casting Low Failure Rate For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Performance Aluminium Gravity Die Casting Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance With Tooling Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
OEM ODM Aluminium Die Casting Mould Products Cars Clutch Housing
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | 6063 |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Low Pressure Die Casting Mould Cast Aluminum Front Bracket
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | A380 A413 |
| Demoulding: | Automatic |
A380 A360 Die Casting Aluminum Alloys Automotive Components
| Name: | Die Casting Aluminum Alloys |
|---|---|
| Application: | Automotive Components |
| Material: | A380 A360 |
Custom Processing New Energy Automobile Die Casting Aluminum Alloy Die Casting Machine Mold
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |

