All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ odm aluminium die casting mould ] match 838 Products.
Powder Coating Aluminum Casting Molds Sand Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Automotive Spare Parts Motor Housing Mould By Lost Foam Casting OEM ODM
| Product Name: | Motot Housing EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Casting Aluminum Motor Side Cover Engine Side Cover
| Product Name: | Motor Side Cover |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Aluminum Auto Parts Mould Vehicle Transmission Subframe
| Product Name: | Subframe |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Metal Casting Molds For Automotive Motor Housing
| Product Name: | Automotive Motor Housing |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Pressure: | Low Pressure |
OEM Pump Diversion Shell EPS Foam Mould Automatic Demoulding Heat Treatment
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Service: | ODM/OEM |
| Customized: | Yes |
Fine Finish Custom Aluminum Molds , Foam Casting Molds Precision Machining
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Certification: | ISO, ISO 9000 |
| Type:: | EPS Foam Mould |
Adc12 A380 Reusable Casting Aluminum In Steel Molds Low Pressure
| Product Name: | Casting Aluminum In Steel Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
OEM 4 Cylinder Head Casting Gray Iron Automotive Components
| Product Name: | Cylinder Head Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |

