All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure die casting ] match 318 Products.
Low Pressure Large Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Large Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Pressure: | Low Pressure |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Cnc Machined Aluminum Gravity Die Casting Custom Surface Finish
| Product Name: | CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Aluminum Cylinder Heads Cast Aluminium Die Casting 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | Gravity Metal Casting |
|---|---|
| Mold: | EPS |
| Application: | Car Parts |
Motor Shell Cast Aluminium Die Casting Low Pressure Heat Treatment
| Product Name: | Cast Aluminium Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Precision Aluminum Die Casting Mould For Electronics , Furniture
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Low Pressure GDC Aluminium Gravity Die Casting Sinotruk Gearbox
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Product: | Sinotruk Gearbox |
Low Pressure Gearbox Middle Housing Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | Gearbox Middle Housing |
|---|---|
| Customized: | According To Requirement |
| Using Hardness: | >HRC45 |
LPPM Low Pressure Permanent Mold Motor Shell
| Product Name: | LPPM Low Pressure Permanent Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |

