All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure die casting ] match 318 Products.
Customized Aluminum Alloy High Pressure Die Casting Plant Auto Parts CNC Processing CNC Lathe Surface Treatment Die Casting Mold
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Low Pressure Tolerance 0.03mm Aluminium Die Casting Products
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | High Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Cast And Forged Aluminum Gravity Die Casting Mechanical Parts
| Product Name: | ADC12 ADC10 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 ADC10 |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Cold Runner Aluminium Die Casting Products Auto Light Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Feature: | Low Pressure |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Versatility Reusable Metal Casting Molds Custom Casting Molds With Tooling Design
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminium Pressure Die Casting Mould Heat Treatment Surface Fine finish
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting ISO 9001
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting for Machinery Part
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Pump body mold Aluminium Die Casting Mould High Accuracy For Auto Parts
| Process: | Precision Die Casting |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Service: | OEM ODM Customised |

