All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure die casting machines mould ] match 316 Products.
LPPM Low Pressure Permanent Mold Motor Shell
| Product Name: | LPPM Low Pressure Permanent Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Maintenance Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Pressure Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
CNC Lathe Machining ADC12 Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | ADC12 Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Customize Sand Casting and Machining Gearbox Mould by Gravity / Low Pressure Casting
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Mold Material: | Metal Mold |
| Type: | Special Casting |
High Accuracy Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Maintenance
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Hardness Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Maintenance
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Die Casting Manufacturers Precision Custom Aluminum Gravity Die Casting Housing Service Magnesium Zinc Alloy Die Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Vertical Shaft Box Die Cast Tooling , Die Casting Mold Corrosion Resistance
| Product: | Vehicle Mould |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Product Material: | Aluminium |

