All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ low pressure die casting machines mould ] match 316 Products.
OEM Lost Foam Casting Molds , Die Casting Mold Water Pump Parts Impeller
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Adc3 Gdc Aluminium Die Casting Mould Lost Foam Casting AutoCAD
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Software: | AutoCAD, UG, Pro-E, Solidworks |
Precision Aluminum Alloy Auto Car Spare Parts Gravity Die Casting Mould Manufacturer Offering Quality Casting Services
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Heat Treatment Aluminum Die Casting Mold 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Range: | ,light,Industrial,furniture |
| Customized: | Yes |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Aluminium Die Casting Of Car /Auto Spare/Motor/Pump/Engine Parts
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Auto Parts CNC Four Axis Machining Aluminum Alloy Die-Casting Profile Hardware Polishing Mold Processing Casting Services
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Auto Body Parts Manufacturer OEM Aluminum Die Cast Parts Service Alloy Die Casting Products
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Cnc Machining Aluminium Alloy Die Casting For Auto Parts
| Weight: | 1-100kg |
|---|---|
| Casting Method: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Low Pressure Large Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Large Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Pressure: | Low Pressure |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Cnc Machined Aluminum Gravity Die Casting Custom Surface Finish
| Product Name: | CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |

