All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 808 Products.
High Stiffness Auto Parts Mould Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Industrial ODM Aluminium Gravity Die Casting Round Ductile Cast Iron Manhole Cover
| Product Name: | High Quality Round Ductile Cast Iron Manhole Cover |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Accurate Diy Casting Mold , Die Cast Aluminum Tooling For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
High Stiffness Die Casting Tool Design , Aluminum Casting Molds Fine Finish
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Structure Design High Precision Mold Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Car Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Part
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Hydrogen Energy Motor Housing HICE Auto Parts Mould
| Product Name: | Hydrogen Energy Motor Housing |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Fine Finish Permanent Mold Casting Aluminum 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Straight Type Globe Valve Body Die Casting Tool Design High Accurate Mold Size
| Product Name: | Straight Type Globe Valve Body Manufacturer |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

