All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 808 Products.
Reliable Aluminium Permanent Mold Casting Aluminum Smooth Surface Finish
| Product's Design: | Customized As Customers' Drawings Or Samples |
|---|---|
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
| Material: | Aluminum |
High Stiffness Permanent Mold , Die Casting Tool Design For Automobile
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Hardware Aluminium Auto Parts Mould For Automobile Parts ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Customized Design Aluminum Alloy Casting Average Wall Thickness >3mm
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Reliable Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Casting Automatic Demoulding Heat Treatment For Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Convenient Mold Unloading Eco Friendly
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
High Performance Permanent Mold Casting Aluminum Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance High Production Efficiency
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

