All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 803 Products.
Stability Dimensional Aluminium Mold Making For Engine System Housing
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Metal Foundry Steel Gray / Grey / Ductile Cast Iron Aluminum Sand Iron Casting
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Customize Sand Casting and Machining Gearbox Mould by Gravity/Low Pressure Casting
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Mold Material: | Metal Mold |
| Type: | Special Casting |
Low Maintenance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Motor Components Metal Casting Molds Motor Housing Shell
| Product Name: | Motor Housing Shell |
|---|---|
| Type: | Motor Components |
| Mold Material: | Sand Mold |
Metal Casting Moulds for Foundry Customized Metal Parts Sand Casting Aluminum Alloy Casting
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Low Pressure Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
ISO Aluminum Alloy Casting Sand Casting Moulds Of Cylinder Head For Foundry
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |

