All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ housing aluminium die casting mould ] match 803 Products.
OEM Custom Metal Aluminum Die Casting Low Pressure Casting Mold Factory
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
High Hardness Aluminum Mould Die Casting , Die Casting Mold Low Cost
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Durable Auto Permanent Mold Casting Aluminum For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Aluminum Alloy Metal Casting Tools With Die Casting Process Low Failure Rate
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Range: | Auto Parts, |
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting ISO 9001
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
Long Life Using Aluminium Gravity Die Casting Using Hardness >HRC45
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Aluminium Gravity Die Casting For Machining Auto Spare Part
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Pressure Die Casting Tool Design , Permanent Mould Casting for Machinery Part
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Professional Metal Die Casting Molds Custom Supply Parts Made From Aluminum Alloy Steel Material
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(If Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |

