All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high precision die casting mould ] match 913 Products.
High Performance Die Cast Aluminum Tooling Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Factory Die Cast Mold Gravity Die Casting Mold Aluminium Mould Die Casting Mold
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
EPS Material Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Durable Nature Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Car Parts Mould Design Maker Customize Service Auto Parts ABS High Precision Molding
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customized Metal Foundry Aluminum High Pressure Die Casting Permanent Mold Casting Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
OEM / ODM Metal Part Aluminium Die Casting Mould Customized Design
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Customize Aluminium Die Casting Mould Sand Casting Parts And Fixture Clamp
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Plastic Injection Molding Factory Manufacturer Design Custom Mold High Precision Multi-cavity Mould
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Casting Parts Pressure Die Casting Mould Foundry CNC Machining
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |

