All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high precision die casting mould ] match 913 Products.
Low Pressure Die Casting Mould Rear Flat Fork Motorcycle
| Product Name: | Rear Flat Fork Motorcycle |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 |
| Demoulding: | Automatic |
Rugged Design Pressure Die Casting Mould
| Mold Material: | EPS |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Application: | Car |
Aluminum Alloy Die Casting Tooling Custom Non-Standard Mold High Precision
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Pump body mold Aluminium Die Casting Mould High Accuracy For Auto Parts
| Process: | Precision Die Casting |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Service: | OEM ODM Customised |
Fine Finish Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Metal Color: | Black Metal |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Hardness Aluminum Die Casting Mold For Automotive Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
High Precision Aluminum Die Casting Mold Gearbox Parts
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Feature: | High Volume |
High Precision Mould Manufacturer Making Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Design Software: | CAD |
| Drawing Format: | 3D.STP. STEP . IGS . PRT |
High Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |

