All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ high precision die casting mould ] match 913 Products.
Sand Core Display Pressure Die Casting Mould Low Maintenance Longer Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Single / Multi Cavity Al Low Pressure Die Casting Mould lamp cover
| Product Name: | Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Low Pressure Die Casting Mould Front Frame For Automobile
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Die Cast Mould for Pressure Aluminum Single or Multiple Cavities or One Tooling With Different Parts
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
High Precision 6063 Alloy Aluminum Die Casting Light Fixture / Lamp Cover
| Product Name: | 6063 Alloy Aluminum Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | 6063 |
OEM Lost Foam Casting Pressure Die Casting Mould For Aluminium Gear Box Cover
| Customized: | Yes |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Type: | Lost Foam Casting |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Performance Die Cast Aluminum Tooling Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Stiffness Permanent Mold Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |

