All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cnc machined aluminum gravity die casting ] match 207 Products.
Customize Sand Casting and Machining Gearbox Mould by Gravity/Low Pressure Casting
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Mold Material: | Metal Mold |
| Type: | Special Casting |
Cold Core Box Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Stiffness Metal Casting Molds 50000 Shots Lifetime Precision Machining
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
ASTMB85-96 Electrical Appliances AL6063 High Precision Mold Chrome Plating
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Range: | Hardware, Car |
| Demoulding: | Automatic |
Lightweight Aluminum Alloy Casting For Automotive Parts
| Heat Treatment: | Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Surface Treatment: | Polishing, Sandblasting, Anodizing, Etc. |
Customized Size Sandblasting Aluminum Alloy Casting For Automobile
| Inspection: | 100% Inspection |
|---|---|
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
Lost Foam Aluminum Alloy Casting Process Low Pressure And Gravity Casting Process
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
|---|---|
| Packaging: | Wooden Cases, Cartons, Pallets, Etc. |
| Size: | Customized |
Motorcycle Frame ADC3 Aluminum Alloy Casting CNC Machining CNC Milling
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Material: | A356 T6 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Electronics Aluminium Gravity Permanent Mold Casting Powder Coating
| Product Name: | Gravity Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Rear End Cover Aluminum Die Casting Alloys Vehicles Spare Parts
| Product Name: | Rear End Cover |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Vehicles Spare Parts |

