All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cnc machined aluminum gravity die casting ] match 207 Products.
Aluminium Alloy Sand Casting Gravity Casting Metal Mould for Auto Spare Casting Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Aluminum Die Casting Mold , Metal Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
Aluminium Alloy Lost Foam Casting Process Heat Treatment Annealing Surface Treatment
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Inspection: | 100% Inspection |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Cylinder Engine Casting Die Casting Aluminum Alloys Molten Aluminum
| Product Name: | Cylinder Engine Casting |
|---|---|
| Material: | Molten Aluminum |
| Size: | OEM |
High Precision Metal Casting Molds 50000 Shots Lifetime With Tooling Design
| Mold Material: | Sand Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Custom Lm6 A206 Aluminum Alloy Casting Mold Gravity Sand Casting
| Product Name: | A206 Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Lost Foam Casting Custom Casting Molds , Die Casting Mold Stability Dimensional
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Low Maintenance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Low Pressure Aluminium Mold Making , Custom Casting Molds Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
High Performance Custom Casting Molds , Aluminum Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

