All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium die casting mould polishing ] match 812 Products.
CNC Lathe Machining ADC12 Aluminum Die Casting Mold
| Product Name: | ADC12 Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision ADC12 ADC10 Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Machinery Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | High Precision |
Foundry Adc12 Aluminium Gravity Die Casting Molds 4mm Wall Thickness
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
OEM Design Lost Foam Sand Casting Aluminum Alloy Die Cast Housing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Shot Blast STEP Drawing Aluminium Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Cold Chamber Thick 3mm Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Customized: | Yes |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Type: | Lost Foam Casting |
Foundry A356 Die Casting Aluminium Alloys Industrial Equipment Accessories
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
ISO3522-84 ADC12 Die Casting Aluminium Alloys For Heat Sink
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Application: | Heat Sink |
| Demoulding: | Automatic |
ADC10 ADC12 Aluminium Pressure Die Casting Single Cavity
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | ADC10 ADC12 |
Yl102 Die Casting Aluminium Alloys CNC Machining Heat Treatment
| Product Name: | Yl102 Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Product Material: | Yl102 |
| Demoulding: | Automatic |

