All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium die casting mould polishing ] match 812 Products.
HRC45 AISI H13 718 Sand Casting Mould High precision auto parts
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Auto Car Aluminium Pressure Die Casting Products A380 Customer Drawing
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting Products |
|---|---|
| Material: | A380 |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Foundry A356 A319 Aluminium Gravity Die Casting Parts As Drawing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Lm24 Aluminium Alloy Die Casting Heat Treatment Engine Housing
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Usage: | Engine Housing |
| Demoulding: | Automatic |
OEM ODM Aluminium Gravity Die Casting Tempering Annealing Heat Treatment
| Product Name: | ODM Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| OEM ODM: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
A356 CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting Powder Coating Polishing
| Product Name: | CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
GB15115-94 Lm25 Aluminium Alloy Die Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminium Alloy Die Casting |
|---|---|
| Machining: | CNC Machining |
| Demoulding: | Automatic |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Low Pressure Cnc Machined Aluminum Gravity Die Casting Custom Surface Finish
| Product Name: | CNC Machined Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Gravity Casting Manufacturer Offers Non-Standard Aluminum Alloy Casting Moulds Providing Design Samples
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |

