All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium die casting mould polishing ] match 812 Products.
Custom Making Die Casting Mold Steel Aluminum Zinc Alloy Metal Molds
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(If Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
Aluminum Alloy Gravity Casting Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Vehicle Pump Head Mould Die Casting , Diy Aluminum Casting Molds Full Recyclability
| Shaping Mode: | Die Casting |
|---|---|
| Product: | Vehicle Mould |
| Product Material: | Aluminium |
Chrome Plating DME LKM Standard Aluminum Low Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminum High Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Chrome Plating |
Auto spare Parts LM20 Aluminum Gravity Die Casting
| Product Name: | Aluminum Gravity Die Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
HRC45 Aluminium Gravity Die Casting For Industrial Furniture
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Industrial,furniture |
Cast And Forged Aluminum Gravity Die Casting Mechanical Parts
| Product Name: | ADC12 ADC10 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 ADC10 |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

