All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminum die casting mold ] match 777 Products.
Adc6 Aluminium Alloy Metal Casting Molds Auto Parts Heat Treatment
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
CT4-CT9 Tolerance Metal Casting Molds Aluminium Gravity Casting
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Single / Multi Gravity A413 Aluminium Casting Molds LKM Mould Base
| Product Name: | Aluminium Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
738H Metal Casting Molds for Cylinder Heads with 500K-1M Shots Life
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | 738H |
| Cavity: | Single Or Multiple |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Automobile Industry Heat Treatment Aluminium Die Casting Mould
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium Material |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
customized Znic Plated A356 A360 Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Shot Blast STEP Drawing Aluminium Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminium Pressure Die Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
A356.0 ZL101 Die Casting Tool Design Vehicle Agriculture Machine Parts
| Product Name: | Die Casting Tool Design |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
A390 ADC12 Aluminium Die Casting Mould Powder Coating Surface
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |

