All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ precision aluminum die casting mold ] match 777 Products.
738H Metal Casting Molds for Cylinder Heads with CNC Precision
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | 738H |
| Cavity: | Single Or Multiple |
Gravity Casting Manufacturer Offers Non-Standard Aluminum Alloy Casting Moulds Providing Design Samples
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Standard: | Client Specification |
Exhaust Pipe Mould Aluminium Die Casting Mould High Precision Process
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Process: | Precision Die Casting |
High Strength Aluminum Metal Casting Molds Customized Design ISO 9001
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
OEM Iron Custom Casting Molds , Die Casting Mold Design High Accurate Size
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Type: | Lost Foam Casting |
| Product Range: | Hardware, Car |
High Stiffness Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Die Cast Aluminum Tooling |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Powder Coating Aluminum Casting Molds Sand Casting CNC Machining
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
1000000 Shots AL7075 Aluminum Casting Molds Auto Parts
| Product Name: | Aluminum Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Auto Parts |
Adc3 A380 Low Pressure Die Casting Aluminum Products Anodize
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Adc12 A380 Reusable Casting Aluminum In Steel Molds Low Pressure
| Product Name: | Casting Aluminum In Steel Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |

