All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem odm aluminum die casting mold ] match 746 Products.
OEM Tractor Transmission Box Metal Casting Molds Customized Size
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Size: | Customized |
Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Professional Die Casting Mold Corrosion Resistance With Tooling Design
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
High Performance Die Cast Aluminum Tooling Anti Corrosion Longer Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Vertical Shaft Box Die Cast Tooling , Die Casting Mold Corrosion Resistance
| Product: | Vehicle Mould |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Product Material: | Aluminium |
Hardware High Precision Aluminum Low Pressure Die Casting
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
ODM OEM Permanent A356 Pressure Die Casting Mould Furniture Industrial Parts
| Product Name: | A356 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | A356 A360 |
| Demoulding: | Automatic |
Reliable Hardware Die Cast Aluminum Tooling Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Aluminum Low Pressure Die Casting Mould 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
ADC12 Aluminium Metal Casting Molds With Powder Coating
| Product Keywords: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Material: | ADC12 Aluminium |

