All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem odm aluminum die casting mold ] match 746 Products.
High Precision Mould Manufacturer Making Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Design Software: | CAD |
| Drawing Format: | 3D.STP. STEP . IGS . PRT |
HRC45 A357 Aluminum Metal Casting Molds Cylinder Head parts
| Product Name: | Aluminum Metal Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Foundry Adc12 Aluminium Gravity Die Casting Molds 4mm Wall Thickness
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting Molds |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Mine Car Turning Wheel Seat Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Shaping Mode: | Die Casting |
| Process: | Casting |
Aluminum Alloy Die Casting Mold , Metal Casting Molds Heat Treatment
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Automatic Booster Pump Die Casting Mold Design , Diy Aluminum Casting Molds
| Product Range: | Auto Parts, |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Demoulding: | Automatic |
Customized Machinery Part Metal Aluminum Alloy Mold Die Casting Molding Service
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Shaping Mode: | Plastic Injection Mould |
| Mold Material: | 738H |
Water Shell Aluminium Die Casting Mould Higher Production Customized Size
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | Customized |

