All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem casting aluminum parts ] match 895 Products.
High Precision OEM Auto Parts Main Body Shell Mould Flexible Automotive Structural Applications
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Car Parts Mould Design Maker Customize Service Auto Parts ABS High Precision Molding
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
High Precision Mould Manufacturer Making Aluminium Alloy Die Casting Mold
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Design Software: | CAD |
| Drawing Format: | 3D.STP. STEP . IGS . PRT |
Thermally Efficient EPS Lost Foam Casting Mold Customizable
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Foam Mold Lost Foam V Method EPS Mold Aluminum Hole Vent Plug 10mm
| Product Name: | EPS Foam Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Certification: | ISO9001 |
Aluminum Cylinder Head Gravity Casting Mold for Sand Cores
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | 738H |
| Cavity: | Single Or Multiple |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
OEM Multi Cavities Plastic Injection Mold Making Manufacturer Factory
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Lost Foam Metal Casting Mould Design for Car Parts for Engine Assembly
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting Parts For Automobile |
|---|---|
| Mold Material: | Ductile Iron/ Grey Iron |
| Pattern Material: | EPS/EPMMA/STMMA |
Metal Foundry Steel Gray / Grey / Ductile Cast Iron Aluminum Sand Iron Casting
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |

