All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 881 Products.
OEM Aluminum Metal Mould Casting Gravity Casting for Auto Parts
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Chrome Plating DME LKM Standard Aluminum Low Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminum High Pressure Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Chrome Plating |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
OEM Al Aluminium Die Casting Mould AutoCAD 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | Al Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Software: | AutoCAD, UG, Pro-E, Solidworks |
Aluminium Low Pressure Die Casting Mold For Front And Rear Subframe Assembly
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mold |
|---|---|
| Surface: | Powder Coating |
| Demoulding: | Automatic |
Low Pressure Aluminum Molding Permanent Mold Die Casting Mould Factory
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Customized Metal Foundry Aluminum High Pressure Die Casting Permanent Mold Casting Parts
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Rear End Cover Aluminum Die Casting Alloys Vehicles Spare Parts
| Product Name: | Rear End Cover |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Vehicles Spare Parts |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |

