All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 881 Products.
High Precision Aluminum Die Casting Auto Parts Mould Lost Foam Casting
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Of Auto Spare Motor Pump Engine Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Aluminum Die Casting Molds | CNC Machining, Permanent Mold & Sand Casting Solutions for Industrial Application
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Aluminum Alloy A360 3#Zamak Hot Chamber Die Casting
| Product Name: | Hot Chamber Die Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Aluminum Alloy Casting Four Cylinder Engine For Passenger Vehicles
| Product Name: | Four-Cylinder Engine |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloys |
| Size: | OEM |
Customized Aluminum Die Casting Mould For Automotive Motorcycle Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
ADC-10 Aluminum Alloy Die Casting Manufacturing Process Mechanical Equipments
| Product Name: | Die Casting Manufacturing Process |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
OEM ODM Aluminium Gravity Die Casting Tempering Annealing Heat Treatment
| Product Name: | ODM Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| OEM ODM: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |

