All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ oem aluminum die casting products ] match 887 Products.
Durable Auto Aluminium Gravity Die Casting For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
High Precision 6063 Die Casting Aluminium Alloys Pressure Die Casting
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Precision Aluminium Die Casting Mould For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Black Metal Multi Aluminum Gravity Die Casting NAK80 S136 2316 Material
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
ODM Cylinder Low Pressure Die Casting Mould LKM HASCO CN Base
| Product Name: | Automotive Parts Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Light,Industrial,furniture |
Sub Frame Core Box Pressure Die Casting Mould CNC Lathe Machining
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | A380 A413 |
| Demoulding: | Automatic |
Customized Aluminum Four Cylinder Block Low Pressure Die Casting
| Product Name: | Aluminum Four Cylinder Block |
|---|---|
| Application: | Car Parts |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Die Cast Mould for Pressure Aluminum Single or Multiple Cavities or One Tooling With Different Parts
| Product Name: | Die Casting Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |

