All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ odm aluminium die casting mould ] match 838 Products.
A380 A360 Aluminum Alloy Die Casting Single Cavity Auto Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Die Casting |
|---|---|
| Material: | A380 A360 ADC12 |
| Product Material: | Aluminium |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Foundry A356 Die Casting Aluminium Alloys Industrial Equipment Accessories
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
High Precision Die Cast Aluminum Tooling For Metal Casting Accurate Efficient Design
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Precision Custom Metal Die Casting Service Aluminium Stainless Steel Zinc Alloy Moulds For Die Casting Parts
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(if Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
Aluminum Alloy Low Pressure Metal Casting Tools With Die Casting Process
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Range: | Auto Parts, |
A380 Die Casting Aluminium Alloys Hot Chamber And Cold Chamber
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Product Material: | A380 |

