All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ odm aluminium die casting mould ] match 838 Products.
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
EPS Material Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Durable Nature Rugged Design
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Precision Tooling Design Silver Casting Molds , Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
OEM ODM Custom High Pressure Aluminum Die Casting Mold Alloy Mold For Auto Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Custom Metal Pressure Die Casting Mould High Hardness EPS Material
| Product Range: | Hardware, Car |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
New Energy Motor Shell Die Casting Mold Low Pressure
| Product Name: | New Energy Motor Shell |
|---|---|
| Application: | EV |
| Pressure: | Low Pressure |
Aluminum Casting Parts Pressure Die Casting Mould Foundry CNC Machining
| Product Name: | Multi Cavity Mold |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
OEM Custom Motor Metal Aluminium Die Casting Mould , Auto Parts Mould
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Product Range: | Hardware, Car |
High Machining Tolerance Pressure Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Customized: | Yes |
EPS Material Pressure Die Casting Mould
| Product Name: | Aluminum Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Customized: | Yes |

